Ladies Rosters

DAYS INN LADIES SLO-PITCH LEAGUE

FINAL TEAM ROSTERS

June 2014

 

 

Northern Harbour – Crystal Wojtowicz, Megan Derouard, Jun Laffin, Lacey Peacock, Lauren Penner, Carrie Skead, Patty Chisholm, Nicky Edison, Shannon Robinson, Samantha Dawson, Lana Richards, Heidi Smith, Darcia Curtis, Regan Moore, Nicole Casey, Marne Samsul, Tara Hendrickson, Peggy Taylor, Shelley Kozak, Marnie Marceniuk, Sheri Grafham, Karen Neniska

 

Steelers - Helena Fisher, Vanessa Skead, Brittney Skead, Sam Fox, Becky Fox, Kylie Fisher, Penny Skead, Brianna Skead, Madison Skead, Rhonda Erickson, Cady Skead, Nicole Skead, Tanis Skead, Alleson Skead, Nika Tom, Cindy Kelly, Joanne Scott

 

D Smith Contracting – Kim Smith, Marcia Smith, Kendra Smith, Nicole Smith, Darlene Literovich, Delaney Shodin, Holly Shodin, Candy Holmstrom, Roseanne Kozmenski, Kim Henley, Amanda Guay, Stephanie McDowell, Laureen Taylor, Krissy Hart, Margaret Williams, Hayley Smith, Charlie Smith, Kylie Holmstrom, Terri Breed, Michelle Cournoyer

   

Dunit Contracting – Katie Ford, Vonda Fletcher, Bailey Hicks, Hope Munn, Rhianna Fleming, Siobhan Schott, Tina Desaulniers, Caylee Haryett, Maddy Weibe, Cass McGowan, Megan Skead, Mandy Munn, Lexi Cameron, Kimmy Skead, Alina Skead, Beth Van Walleghem, Shandi White, Harley Murdoch, Freedom White, Ashton Delaney, Chantel Copenace, Donna Edwards

 

Miisun Eagles – Colleen Johnson, Shelley Rumpel, Tracey Cobiness, Betsy Linklater, Leanne Cobiness, Shannon Indian, Nadine Kakeway, Lorraine Kabestra, Joannie Brittian, Gayle Mutrie, Carla Parnell, Jewel Henry, Heather Perrault, Stephanie Cobiness, Amanda Jack, Carol Frost

 

Neniska Crushers – Shelley Houlden, Shelley Waterson, Dani Neniska, Sue Devwak, Taylor Balfour, Kelly Selway, Laurie Morgan, Cindy Johnson, Rachel Palichuk, Jess Ricklefs, Jana Lasso, Jocelyn Palichuk, Barb Crespeigne, Diane Hansen, Sarah Ross, Mackenzie Hansen, Andrea Johnson, Theresa Sawkins
 

Shoal Lake Troopers - Tamara Hunter, Kim Greene, Natalie Mandamin, Amy Greene, Melanie Greene, Courtney Penace, Brenda Cameron, Erin Morrison, Joelle Roy, Yvette Joseph, Alieen Oshie-White, Patricia Green, Fawn Wapioke, Heather Gardner, Kristen Mandamin, Mandy Chicago, Bernice Major, Stacey Mandamin, Aldora Fair, Summer Mandamin, Char Mandamin, Rebecca Mandamin

 

Print Gear – Jen Sinclair, Tanya Wilcox, Sue Weibe, Laurie Beckworth, Deanna Suke, Nellie Wallace, Daina Kelly, Caitlyn Williams, Shelley Williams, Rhonda Haney, Kylie Haney, Shalene Haney, Taylor Haney, Mackenzie Haney, Sherri Morgan, Devon Ross, Justine Frenette, Denise Aarrestad, Jennifer Hulmes

 

R&R Slammers – Cami Lands, Johna Joe Kakeway, Lisa Gillman, Rachel Carey, Terena Blackhawk, Barb Paypom, Breanne Machimity, Jocelyn White, Denise Windigo, Cheyenne Bunting, Kayla Bunting, Rockie Bunting, Leona Boyd, Lisa Stone

 

Murray’s Upholstery Shop – Jodi Hall, Karrie Kozak, Jackie Palson, Lynn Neniska, Michelle Palson, Mistine Palson, Melanie McBride, Crystal Malmo, Cindy Palson, Stephanie Sirman, Marina Makara, Ashley Nordlund, Jillian Manley, Natasha Sever, Shyla Kubisewsky, Joelle Mandamin, Katie Favreau, Rebekka Gregorchuk, Tabitha Sandquist, Terri Forster

 

Riverview Industries –Danielle Mineault, Renae Favreau, Krissy Kerr, Candice Longe, Kari Brydges, Jill McKim, Lisa Derouard, Brooke Gill, Sarah Miller, Tracy Brewer, Aly Charles, Kerry Waterson-Acree, Kim Wilson, Danielle Nelson, Brie Morgan, Siobhan Longe, Angela Hutchison, Kristy Roussin, Shawna Fairfield

 

Bimose Angels – Vanessa Lac Seul, Kendra Drew, Amanda Gray, Marilyn Drew, Nicolette Pelletier, Annie Boyd, Courtney Sinclair, Jade Morrison, Justine Rose, Hannah Rose, Danyelle Neniska, Cita Antoine, Rayanna Seymour, Amanda Freeman, Lana Major, Nicole Kejick, Olivia Boucha, Bailey Palson, Kim Boucher, Devon Boucher, Irene Peltier, Amy Payne, Claudette Land

 

Trashers – Jessica Fagnilli, Ashley Hoffmeister, Daniela Novak, Tara Savage, Karrie Kantola Lira, Stephanie Eyolfson, Maria Totaro, Carol Caux, Gail Parisien, Bekkie Vineberg, Jodie Valenta, Trish Rupert, Serena Martin, Teresa Walters, Lori Nutley, Angela Paulson, Daphne Mandamin/Armstrong, Debra Kakeway, Danielle Kakeway, Ladean Johnson, Bucko Finn, Rhea Skead

Kenora Truck Service (KTS) – Ang Martin, Danielle Lajeunesse, Devon Schneider, Gil Sundin, Jen Derouin, Jennifer Reimer, Jodi Parkes, Julie Marmus, Kailyn Bryck, Kari Coughlin, Kim Neniska, Natalie Pearson, Nicole Sherrington, Sam James, Taylor Sundin, Tegan Robb, Mackenzie Caul, Tara Chasowy

 

Custom Drilling – Karri Alcock, Sam Carlson, Cheryl Stefanik, Lauren Larson, Joelle Green, Leigh-Ann Bishop, Jessica Mymryk, Kyla Garrow, Sarah Stahls, Eleanor Rumpel, Denise Brough, Marcy Ashdown, Annie Ashdown, Kathryn Lowes, Mandi Fawcett, Rebecca Daly, Shauna McKay, Jac Procyshyn, Daelle Pediny, Katie Murray, Kristine Oullette, Rachel Wykes, Kayla Carlson, Ruttanna Stahls

 

LD Contracting – Mindy Templeton, Brittney Bowman, Ashley Green, Judy Bain, Andrea Bieman, Brenda Zilinski, Cassie Harris, Sasha Kozak, Kyla Moen, Sheila Bacskai, Royane Morgan, Sam Brown, Jenn Geary, Tina Sabourine, Halcea Dobson, Kayla Groves, Danielle Gustafson

 

Ice Cold Pitchers – Cherise Lytton, Savannah White, Kelly Kavanaugh, Winter White, Arvel White, Felicia Skead, Raven Crow, Jolene Fontaine, Rachel Prince, Tashina Copenace-White, Tanya Cowley, Ryanne White, Angela Copenace, Ashley Kelly, Lena Copenace, Kristen Tom, Rochelle Shibish, Stella Henry

 

WFB Bomberz – Alicia Medicine, Amanda Medicine, Misty Blackhawk, Farrah Oshie, Brittney Paypompee, Desirae Paypompee, Rebecca Tom, Rianna White, Megan Cowley, Wendy White, Sara Shonias, Jenna Wapioke, Carly Wickman, Mikaehala Copenace, Laurie Kabestra

 

River Hogs Fishing Team Hoggettes – Daphne Franczak, Melody Bryant, Danielle Bryant, Kandee Bryant, Jack Savoyard, Ceejay Skead, Amelia Fisher, Lindsay Paulson, Samantha Holliday, Sara Hawes, Tatiana Reyes, Shania Nelson, Kayla Swanson, Tammy Skead, Liz Hunter

 

Gunns N’ Roses – Yvonne Lacroix, Jennifer Hughes, Sarah McKenzie, Sheila Wilson, Susan Moreau, Kylee Ronning, Olivia Roberts, Stacie LaPinske, Rebecca Forsyth, Chelsea Lanteigne, Melissa Calder, Kristen Roehrig, Andrea Perreira, Shawna Stephens, Liz Boucha, April Mitchell, Jody Pochailo, Melissa Payne, Kirsi Elo, Carolyn Lacroix, Abby Anderson, Brittany Boulette

 

Leighton Renegades – Ashley Jacobson, Sabrina Beacham, Erin Mudry, Nicole Heath, Stephanie Wolfe, Maria Krawicki, Nichole Leighton, Kristi Dietrich, Shelly Seymour, Justine Edmondson, Jessica Plante, Brittany McLellan, Melissa Denys-Roulette, Kristy Orr, Stephanie Lundin, Briana Ogilue, Andrea Clemmens, Amanda Wolfe, Lindsay Agnew, Alyssa Edison, Ashley McKay, Layne Lampshire, Ashley McKay

 

Devils – Jade Kabestra, Jody Kabestra, Jasmine Kabestra, Colleen Savage, Anna Redsky, Sunshine Redsky, Silver Jack, Lauren Mandamin, Laura Windego, Erika Giroux, Danielle Bryant, Ashley Cederwall, Chyenne Paypompee

 

Jarnel Contracting – Abbie Scheibler, Alex Williamson, Andi Campbell, Shania Kakegumic, Candi Kelly-Arch, Charmaine King, Christine Rose, Leah Kelly-Arch, Magi Skead, Patti Kavanaugh, Rachel Keejick, Roberta Scott, Sage Skead, Steph Grenn, Sunrise Kabestra, Vanessa Nowe, Sherry Pecore, Tina Skead, Virginia Chicago, Melissa Lamothe